Vega Dent Diş Polikliniği MENU Vega Dent Diş Polikliniği

Yeşilbayır İmplant Tedavisi

Yeşilbayır İmplant Tedavisi

Yeşilbayır İmplant Tedavisi yöntemi hastanın eksik veya kırık dişlerinin yerine yerleştirilen vidalalar ile yapılmaktadır. Böylelikle hasta sağlık bir diş yapısına kavuşmaktadır. Bu vidalar dokuya zarar vermeyen metallerden yapılmakta ve titanyum olarak da bilinmektedir. Titanyumun ağız içerisinde doku ile uyumu ve kemikle bağlanması tedavinin en önemli aşaması olmaktadır. Bu titanyumların hastada alerjik reaksiyonlara yol açmaması önemli olmaktadır. Yeşilbayır İmplant Tedavisi için üretilen bu titanyumların alerjik yüzdesi oldukça düşük olmaktadır. Yeşilbayır İmplant Tedavisi sonrası bu titanyumlar hastanın ağız yapısının bir parçası haline gelir ve dayanıklılığı oldukça yüksektir. Yeşilbayır İmplant Tedavisi ile hasta tek diş eksikliğinden dolayı diğer dişlerinden de vazgeçmek zorunda kalmamaktadır. Ağızda eksik dişlerin yerine kolayca yerleştirilen bu titanyumlar aynı zamanda ağızda tutucu ve protez yapılmasına da olanak tanımaktadır.

İmplant Tedavisi için yaş sınırı var mıdır? Hastaya Yeşilbayır İmplant Tedavisi uygulanması içi yaş unsuru göz önünde bulundurulmamaktadır. Ancak bu tedavi için çocukların kemik gelişimini tamamlaması gerekmektedir. Erişkinlerde ise yaş sınırı aranmamaktadır.Yeşilbayır İmplant Tedavisi yaptırmak isteyen hastaların bazı kriterlere uygun olması gerekmektedir. Bunlar hastanın ağız yapısının iyi olması, hastanın diş eti sorunu yaşanmaması, implant uygulanacak bölgedeki kemik yapısının uygun ve yeterli düzeyde olması gibi kriterler olmaktadır. Aynı zamanda Yeşilbayır İmplant Tedavisi sonrası hastanın durumunu olumsuz etkileyecek herhangi bir olumsuzluğun olmamasıdır. İmplant tedavisi için genel olarak yaş sınırı olmamakla birlikte çocuk ve gençler için kemik gelişimini tamamlamaları gerekmektedir.

Yeşilbayır İmplant Tedavisi Uygulamasının Aşamaları

Yeşilbayır İmplant Tedavisi aşamasında doğru teşhis ve hızlı müdahale oldukça önemli olmaktadır. Yeşilbayır İmplant Tedavisi alanında uzman diş hekimleri implant tedavi öncesi hastayı klinik ve radyografik muayeneden geçirir ve daha sonra hastanın belirli uzunluktaki implantların yerleştirilebilmesi için çene yapısının uygun genişlik ve derinliğe sahip olup olmadığını inceler. Yeşilbayır İmplant Tedavisi uzmanları hastanın çene yapısının uygun olmaması durumunda çene kemiğini implant tedavi uygulama aşamasına getirmek için cerrahi müdahalelerde bulabilmektedir. Bu aşamadan sonra hasta Yeşilbayır İmplant Tedavisi uygulaması için hazırlanır.

İmplant Diş Tedavisi nasıl uygulanır?

Yeşilbayır İmplant Tedavisi hizmetinin uygulanması aşamaları önemlidir. İmplant tedavisinde öncelikle hastanın genel sağlık ve diş muayenesi yapılmaktadır. Hastanın genel tedavisi yapıldıktan sonra durumu tedaviye uygun ise özel bir röntgen çekilerek ağızdaki dişlerin durumuna da bakılmaktadır. İmplant tedavisinde diğer önemli olan husus ise implantın tipi ve uzunluğudur. İmplantın tipine ya da uzunluğuna genel olarak diş hekimlerimiz karar vermektedir.  Bu aşamada implanta ve implatın üzerine yapılacak olan proteze karar verecek doktorun uzman ve deneyimli olması gerekmektedir. İmplant tedavisinde implantın yerleştirilmesi lokal anestezi ile yapılmaktadır. İmplant tedavisinin süresi implantların sayısına bağlı olarak 1 ya da 1,5 saat sürebilmektedir. Yeşilbayır İmplant Tedavisi merkezimiz öncelikle siz değerli hastalarımıza implant tedavi süreciyle ilgili bilgi vermektedir. Sonrasında ise yukarıda belirtilen aşamalarda implant tedavisini uzman ve deneyimli hekimlerimiz ile yapmaktayız.

İmplant İyileşme Süreci

Yeşilbayır İmplant Tedavisi, merkezimiz implant iyileşme sürecini takip etmektedir. İmplantın iyileşme sürecinin takibi önemlidir. İmplant tedavisi bittikten sonra yerine yerleştirildikten sonra kemikle bütünleşmesi için üzerinden belirli bir süre geçmesi gerekmektedir. Bu süre genel olarak 3-6 ay arasında değişmektedir. İmplantın iyileşme sürecinde hastaya eğer gerekirse geçici olarak bir protez takılabilir. İmplant tedavisi yapılan hastalar beslenmelerini yapmakla birlikte implantların üzerine çok yüklenmemelidir. İmplantın iyileşme sürecinde diş hekimi belirli zaman dilimlerinde hastayı kontrole çağırmaktadır. Diş hekimi hastayı belirli dönemlerde tedaviye çağırdığı zamanlarda eğer gerekli görürse röntgen de isteyebilir.

Biz Yeşilbayır İmplant Tedavisi olarak uzman diş hekimlerimiz tarafından implant tedavisi yapıldıktan sonra siz değerli hastalarımızı belirli periyotlarla kontrole çağırarak tedavimizin en iyi bir biçimde sonlanmasını sağlamayı amaçlamaktayız. Yeşilbayır İmplant Tedavisi hizmeti genel olarak iki parçadan oluşmaktadır. Birinci implant parçası çene kemiğine yerleştirilen silindir biçimindeki parçadır. İkinci parçası ise abutment ismini verdiğimiz parçadır. İkinci parçanın görevi protez yapımı için kemik içinde bulunan birinci parçayla uyumlanmasıdır. Birinci parçanın çevresi tamamen sağlıklı bir kemikle çevrelendikten sonra üst yapı yerleştirilmektedir.

Yeşilbayır İmplant Tedavisi İmplant uygulamasının yararları nelerdir?

Yeşilbayır İmplant Tedavisi uygulamasının belirli faydaları bulunmaktadır. İmplant öncelikle sağlam ve güvenilir bir tedavi uygulamasıdır. Ayrıca implant tedavisi rahat bir tedavi uygulamasıdır. İmplant üzerine protezler yapılmaktadır. Bu protezler zamanla gerçek dişlerin yerini almaktadır. İmplant  sürecinde eksik dişler tamamlanması sürecinde sağlıklı dişlere dokunulmamaktadır. İmplant tedavisi diğer protezlere göre daha uzun ömürlü olmaktadır. Diş kaybının etkileri sadece fizyolojik değildir. Aynı zamanda diş kaybının etkileri psikolojik de olmaktadır.  İmplant Tedavi doğal dişin yerine geçen özel bir uygulamadır. İmplant tedavi diş kayıplarının ortaya çıkardığı bütün sorunlara en kesin ve en sağlıklı yöntemdir.

İmplant üzerine yapılan diş doğal diş gibi görünür mü? İmplant tedavisiyle ilgili hastaların birçok sorusu bulunmaktadır. Bu sorulardan birisi de İmplant tedavisinin görünümüdür. İmplant tedavisi kemik ve diş eti altına yerleştirilmektedir. Bu nedenle implant üzerine yapılan dişlerde herhangi bir uyumsuzluk söz konusu değildir. Görüntü açısından ise özellikle son dönemde zirkonyum yapılar sayesinde ise estetik açıdan da son derece güzel görünmektedir. Yeşilbayır İmplant Tedavisi olarak yapmış olduğunuz implant tedavisi doğal bir görünüme sahip olmakla birlikte zirkonyum yapılar sayesinde ise dişler güzel bir görünüm sağlamaktadır.

Hangi durumlar implant uygulamasını gerektirir?

Yeşilbayır İmplant Tedavisi her durumda uygulanmamaktadır. İmplant tedavisinin uygulanması için kemik erimeleri ya da çene kemiğinin hacminin azalması gibi durumlar söz konusu olduğunda implant tedavisi uygulanır. Kemik erimesi ve çenen kemiğinin zarar görmesi protezin fonksiyonunu engeller. Bu durumun sonucunda çiğneme ve konuşmada sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durumlarda Yeşilbayır İmplant Tedavisi hizmetimizden yararlanarak dişlerinizi daha işlevsel olarak kullanabilirsiniz.

İmplant tedavisi vücut tarafından reddedilir mi? Yeşilbayır İmplant Tedavisi hizmetinde farklı birçok materyal kullanılmış olabilir. Ancak genel olarak saf titanyum yada titanyum alaşımlarının kullanılması daha iyi sonuçlar vermektedir. Çünkü bu alandaki uzman araştırmacılar ımplant konusu da en iyi maddelerin titanyum olduğu sonucuna ulaşmıştır. Kemik içinde bulunan ımplantların çevresinde kemik ve yumuşak dokular bulunmaktadır. Bu kemik ve dokuların iyileşmesi belirli bir zaman almaktadır. Başka bir ifade ile bu dokuların ve kemiklerin iyileşmesi dinamik bir süreçtir. Bu kemik ve dokuların iyileşmesi birçok faktörden etkilenmektedir. Diş hekimi tarafından hastaya ımplantların nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili bilgi verilmektedir. Hasta diş hekiminin önerileri ve tavsiyeleri doğrultusunda implantını kullandığı takdirde ömür boyu implantını kullanabilmektedir. İmplanlarla ilgili toplumda yanlış olan bilgilerden biriside implant tedavisinin kansere neden olduğudur. İmplant tedavisiyle ilgili yapılan bütün araştırmalarda implantın kansere neden olduğuyla ilgili hiçbir bulguya ulaşılmamıştır. Yeşilbayır İmplant Tedavisi uygulamaları karmaşık ve uzun süreli birçok işlemden meydana gelmektedir. Bu sebeple İmplant tedavisi rutin olan diş tedavilerinden farklı ve yüksek bir ücret gerektirmektedir. Yeşilbayır İmplant Tedavisi olarak implant tedavisini piyasadaki en uygun fiyata uzman ve deneyimli hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Çünkü İmplant tedavisinde diş hekimlerinin tecrübesi çok önemlidir. Sizin de dişleriniz İmplant tedavi gerektiriyorsa yada bu konuyla ilgili sorularınız varsa Yeşilbayır İmplant Tedavisi merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Implant diş tedavisi ne kadar sürer?

İmplant tedavisinin süresi hastanın ağız ve diş yapısının özel durumuna göre farklılaşmaktadır. Fakat implant tedavisi genel olarak 3-4 ay gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Bu süre içinde yapay diş kökü canlı doku ile çene kemiğine kaynamaktadır. İmpalnt tedavisi süresi hastaların durumlarına göre değişebilir.

 

İmplant diş tedavisi ücreti ne kadar?

İmplant tedavi fiyatları hastaların tedavi durumuna göre değişmektedir. İmplant tedavileirnde estetik konusu da tedaviye dahil olduğu zaman fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Estetik durumunun ön planda olmadığı arka diş bölgesindeki tek diş implant fiyatı 3500-7000 TL arasındadır. esteiğin önemli oldğu üst çene bölgesindeki tek diş implant fiyatı ise 6000-10000 TL arasındadır. 

 

Implant kimlere uygulanır?

kişiye implant tedavisi yapılması için kişinin 18 yaşının üstünde olması ve çene, yüz gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Kişinin implant tedavisine uygun olup olmadığını röntgen çekerek belirlenmektedir. Biz de Yesilbayir Vega-dent olarak İmplant tedavi sürecini başarılı bir biçimde yürütüyoruz. 

Harita

Yol Tarifi Al
Etiketler

#Yeşilbayır İmplant Tedavisi

#Mamak İmplant Tedavisi

İletişim Formu
Vega Dent Diş Polikliniği Vega Dent Diş Polikliniği
(0312) 373 13 14