Vega Dent Diş Polikliniği MENU Vega Dent Diş Polikliniği

Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi

Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi

Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi​ dizilimi bozuk ve çapraşık dişlerin sağlıklı bir görümü için uygulanan bir yöntem olmaktadır. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi fiyatları tedavi sürecine, tedavi türüne ve kullanılan ürünlere göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca fiyat tedavi görülen kliniklere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Doğru bir fiyat bilgisi muayene sonucuna göre verilmektedir.  Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi uzun süreli kullanımda kişinin diş yapısında muazzam bir düzelme sağlamaktadır. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi kişinin dişlerinin ayrık olması, kırık diş veya diş çıkmaması gibi problem oluşturun durumlarda tercih edilmektedir. 

Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi Fiyatları 

Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi fiyatını belirleyen birçok unsur bulunmaktadır. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi fiyatları tamamen kişiye özel olarak belirlenmektedir. Çünkü herkesin diş ve kemik yapısı farklılık göstermektedir. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi Ortodonti uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Ortodonti uzmanları kişinin kusursuz bir gülüşü için gerekli tedavi sürecini planlayıp danışanlarını detaylı olarak bilgilendirmekte ve diş teli fiyatını belirlemek için klinik muayenesini gerçekleştirmektedir.

Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi Fiyatını Etkileyen Unsurlar

Her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından diş teli fiyatları özel hastaneler ve devlet hastaneleri olmak üzere iki şekilde fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Bu durumda en doğru fiyat bilgisini öğrenmek için hastalarımızın kliniğimizi ziyaret etmeleri ve klinik muayenesi olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi fiyatlarını etkileyen faktörler dişlerin ayrık olması durumunda braket ve diş teli malzeme özelliğinin kullanılması, hastada çarpıklık miktarının az veya fazla olması, kişinin diş etlerinin normalden çok fazla görünmesi, tek çene veya diş çene diş teli yapısı gibi durumlar etkili olmaktadır. Tüm bu etkenlerin yanı sıra kullanılan malzeme türünün metal, porselen braket veya şeffaf plak tedavileri olarak çeşitlilik göstermesi fiyatı belirlemekte farklılıklar oluşturmaktadır.  Ayrıca tek çene veya çift çene yapısı Yesilbayir Diş Teli fiyatlarında etkili olmaktadır.

Şeffaf diş teli ile metal diş teli arasında fark nedir? Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi için kullanılan şeffaf diş teli malzemelerinin kalitesine göre tedavi sürecini uzamakta veya tedaviyi olması gereken sürede tamamlamamaktadır. Ülkemizde genel olarak Pakistan, Hindistan ve Çin malı şeffaf braketler kullanılmaktadır. Bu durum maliyet açısından düşük olmakla birlikte tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir. Çünkü şeffaf teller metallere göre daha hızlı kırılabiliyor. Ayrıca şeffaf tel istenilen sonucu metal tellere göre sağlamamakta. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi için kullanılan malzemeler Amerikan ürünü olmaktadır. Ayrıca Yeşilbayır Diş Teli Tedavisinde kişi istediği sonucu kısa sürede elde edebilmektedir. Bazı hastalarda çenede meydana gelen ayrık dışın fazla olması ve fiziksel olarak kapatılamıyorsa diş teli tedavisinde bir diş yeri kadar alan boş bırakılarak ortodontik tedavi sonrası boş yere implant yöntemi ile diş eklene bilinmektedir. Burada uygulanan diş teli fiyatına implant tedavi fiyatı dahil edilmemektedir. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi, çenenin fazla önde olması veya geride olması durumu dislokasyon miktarına bağlı olarak çene cerrahisi endikasyon alanına girmektedir.  Ancak hafif hastalarda bu sorun Yesilbayir Diş teli tedavi yöntemleri ile büyük oranda çözülmektedir. Yesilbayir Diş Teli tedavisi uygulaması sonucunda düzelen diş ve çene yapısının sonrasında dişlerin korunması en az diş teli tedavisi kadar önem taşımaktadır. Yesilbayir Diş Teli tedavisi iki şekilde yol izlemektedir. Birinci olarak Yesilbayir Diş Telinin hastaya uygulanma aşaması olmaktadır. Bu süreç aktif tedavi olarak geçmektedir. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi, ikinci aşama ise dişlerden telinin çıkarılması ve düzelen diş yapısının korunması sürecini kapsamaktadır. Bu dönem pasif tedavi dönemi olarak geçmektedir. Bu aşamada dişlerin tekrar bozulmaması için hastaya lingual retainer diye adlandırılan içten tel ve şeffaf plak uygulanmaktadır.  Bu durum Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi fiyatlarının içerisinde yapılmaktadır. Pasif diş teli tedavi aşamaları şu şekilde sıralanmaktadır.

Pasif tedavide sürecinde hastada sadece alt ve üst dişlerde şeffaf plak uygulanmaktadır.

Bu süreçte hastanın alt dişlerine lingual retainer uygularken üst dişlere şeffaf plakla tedavisi yapılmaktadır.

Pasif tedavide aşamasında hastanın alt ve üst dişlerine lingual retainer tedavisi yapılmaktadır.

Bu seçenekler pasif tedavi aşamasında önemli korucu tedaviler olmaktadır.

Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi uzman hekimlerimiz tarafından hastanın hem alt hem üst dişlerine ile beraber şeffaf plak uygulanmaktadır.

Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi aşamasında önemli noktalardan bir diğeri ise pasif tedavi süreci olmaktadır. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi, aktif tedavi sonrasında çıkarılan diş tellerinin ilk 1 yıl içerisinde 2-3 ay aralıklarla kontrol edilmesi gerekmektedir. Daha sonra bu kontroller 3 yılda bir düzenli olarak yapılmalıdır. Ayrıca Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi gören hastanın 6 ayda bir pasif tedavi kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi süreci aktif ve pasif olmak üzere toplam 5 yıl içerisinde tamamlanmaktadır. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi sonrası pasif kontrollerine düzenli gelen hastanın diş yapısında bozulma görüldüğünde zaman kaybetmeden ve tekrar tel takma durumu yaşanmadan küçük operasyonla düzeltilmektedir. Bu durum kliniğin hastaları üzerindeki hassasiyetini göstermekle beraber Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi fiyatlarını dolaylı olarak etkilemektedir.

Ortodontoloji nedir?

Ortodontoloji kavramı ortodonti ile aynı anlamı ifade etmektedir. Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi, ortodontoloji veya ortodonti alanlarında yapılmaktadır. Ortodonti hastada görülen uyumsuz diş yapısı ve çarpık diş çene ilişkilerini incelemekte ve uygun tedavi yöntemlerini belirleyen diş hekimliği alanı olmaktadır. Bu alanda uzmanlaşmış kişilere ise ortodontist denilmektedir.  Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi'nin uygulandığı alan olan ortodonti dişlerin görünümünü iyileştirmek için dişleri düzleştirme tedavisi olarak da ifade edilebilir. Ortodonti bundan 20 yıl öncesinde bilenen bir tedavi olmamakla birlikte günümüz itibari ile Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi oldukça yoğun uygulanmaktadır. Ortodonti son zamanlarda gülümseme mühendisliği olarak da geçmektedir. Ortodonti çocuk, yetişkin gibi her yaş grubunun tercih edebileceği bir Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi olmaktadır. Çocukluktan itibaren bozuk çene ve diş yapısının düzeltilmesi için hiçbir zaman geç kalınmamaktadır.

Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi her yaşta muazzam sonuçlar vermektedir. Günümüzde bakımlı, güzel bir yüz yapısı oldukça önem arz etmektedir. Bu durum gerek iş hayatında olsun gerek özel yaşamında olsun kişinin psikolojik sağlığı için önemli bir durum olmaktadır. Günümüzde görünüm en az gösterişli bir kartvizit kadar büyük önem taşımaktadır. Kişinin düzgün olmayan çene ve diş yapılarının düzeltilmesi, ön dişlerin öne getirilmesi veya uzatılması birçok estetik müdahalelerden daha etkili bir görünüm sağlamaktadır. Bu nedenle görünüme önem veren bireylerin pahalı estetik operasyonlarından önce Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi konusunda alanında uzmanlarına muayene olmaları oldukça önemli olmaktadır. Bazı hastalarımızda yaşla beraber alt dişlerin konuşurken görünür olması çarpık ve bozuk diş yapısını ortaya çıkarmaktadır.  Aynı zamanda kişide yaşla birlikte ortaya çıkan çapraşık diş yapısı görünüm olarak kötü görüntüye sebep olmaktadır.

Tüm bu nedenlerden dolayı Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi uygulamaları her geçen gün daha da yoğunlaşmaktadır. Ayrıca kişiler estetik kaygısı yaşamadan Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi başvurmaktadır.  Ek olarak Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi'nde çocuk ve yetişkin arasında farklar ise; yetişkinlerin tel tedavisi sonrası aktif olan iş ve sosyal hayatı gibi alanlarda bulunma zorunluluğu yaşamasıdır. Ayrıca yetişkinlerin çocuklara göre diş destek dokuları yaştan dolayı daha hassas olabilmektedir. Bu durum ise çocuklarda tam terzi olmakta ve buda Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi hizmetini hızlandırmaktadır. Sağlık Bakanlığı

 

Sıkça Sorulan Sorular

Diş teli ne kadar süre kalır?

Diş teli tedavisi, ortalama olarak 8 ay-2 yıl arası sürmektedir. Diş teli tedavisi, sadece alt yada üst dişlere uygulanabilir. diş telinin tedavi süresi hangi dişlere tel tedavi uygulanacağına göre değişebilmektedir. 

 

Diş teli kaç 2021 fiyatları ne kadar?

Diş teli fiyatları hangi dişlere tedavi uygulanacağına göre değişebilmektedir. Genel olarak diş teli tedavisi 2021 yılı için 4.000 TL ile 11.000 TL fiyat aralığında değişmektedir. 

Diş teli en kısa ne zaman çıkar?

Diş telinin başarılı sonuçlar vermesi için bir yıl gibi bir süre beklemek gerekmektedir. fakat diş teli tedavisi bazı hastalarda daha kısa sürede başarılı sonuçlar verebilir. Diş teli tedavisi en az 8 ay boyunca hastanın dişinde kalmalıdır.

 

Harita

Yol Tarifi Al
Etiketler

#Yeşilbayır Diş Teli Tedavisi

#Mamak Diş Teli Tedavisi

İletişim Formu
Vega Dent Diş Polikliniği Vega Dent Diş Polikliniği
(0312) 373 13 14