Vega Dent Diş Polikliniği MENU Vega Dent Diş Polikliniği

Yeşilbayır Dis Beyazlatma

Yeşilbayır Dis Beyazlatma

Yeşilbayır Dis Beyazlatma işlemi, dişlerin mine ve dentin tabakasında meydana gelen renklenme yok etmek için yapılan müdahalelerdir. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ yöntemleri ikiye ayrılmaktadır. Dis Beyazlatma yöntemlerinden birisi hastanın kendisinin yapabileceği bir uygulamadır ve bu uygulamanın belirli aşamaları bulunmaktadır. Öncelikle diş hekimi hastanın ağzından ölçü almaktadır. Ölçüden sonra dişlerin üzerine takılan ince lastik kalıpları hazırlanır. Hasta bu lastik kalıpların içine ilaç koyarak beyazlatılacak dişlerin üzerine günde ortalama 6-8 saat takmaktadır. Hasta, bu işlemi tercihen uykuda iken uygulaması yerinde olmaktadır. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ tedavisi ortalama olarak 1-4 hafta içerisinde sonlandırılmaktadır. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ kullandığı ikinci yöntem ise diş kliniğinde hekim tarafından yapılmaktadır ve bu yöntemin de belirli aşamaları bulunmaktadır. Bunlar; öncelikle beyazlatıcı ilaç bu konuda uzman ve deneyimli bir hekim tarafından dişin üzerine yerleştirilir. Beyazlatılacak dişin üzerine beyaz renk ışık belirli bir süre tutulmaktadır. Bu ışık tutulma işlemi bittikten sonra sonuç gözlemlenir. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ tedavi yöntemlerinin her ikisi de etkin olarak kullanılmaktadır. Fakat yöntemler renklenmenin derecesine ve tedavi işleminin hızına göre değişmektedir. Ayrıca hangi diş beyazlatma tedavisinin uygulanacağı hekimin görüşüne göre de değişiklik göstermektedir.

Dişlerde ki lekelerin oluşma nedenleri

Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak insanların dişlerinde birçok nedene bağlı olarak lekeler oluşmaktadır. Bu lekelerin oluşmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Diş lekelerin oluşma nedenlerinin başlıca sebepleri şunlardır; yaşlılık ve kahve, kola, çay ve sigara gibi içeceklerin tüketilmesidir. Ayrıca kişinin dişlerinde daha önceden yaptırdığı protezler, kaplamalar ve dolgular da dişlerde leke oluşmasına neden olabilmektedir. Ayrıca kullanılan antibiyotikler ya da aşırı florit tüketimi de dişlerde renklenmelere ya da lekelenmelere neden olmaktadır. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak dişlerde lekelenme kişinin kendisine özel diş yapısından da kaynaklanabilir. Bireyin dişine gelen ani bir darbede kişinin dişinde lekelenmelere neden olmaktadır.

Diş Beyazlatma işlemi kimlere uygulanabilir?

Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak en çok karşılaştığımız sorulardan birisi de bu işlemin kimlere uygulanacağıdır. Diş beyazlatma işlemi herkese uygulanabilir. Fakat diş beyazlatma tedavisi bazı durumlarda etkili ya da başarılı sonuçlar vermeyebilir. Diş yapısının beyazlatmaya uygun olup olmamasına diş hekimimiz karar vermektedir. Bunun için diş hekimi ağız içi kontrol yaparak bu tedavi için gerekli şartlar bulunup bulunmadığını kontrol etmektedir. Yeşilbayır Dis Beyazlatma olarak diş beyazlatma için dişlerinizin yapısının uygun olup olmadığına uzman ve deneyimli diş hekimlerimiz kontrol etmektedir. Böylelikle diş sağlığınız ve iyi bir diş gülümsemesine sahip olmanız için bize ulaşmanız yeterlidir.

Diş Beyazlatma tedavisi zor ve zahmetli midir?

Diş tedavisi alanında ki teknolojik gelişmeler sayesinde diş beyazlatma tedavisinde hiçbir acı olmadan yapılmaktadır. Diş beyazlatma tedavileri, diş hekimlerinin gözetimleri çerçevesinde yapıldığı taktirde güvenli ve etkin olmaktadır. Diş beyazlatma işlemlerinde dişler ve diş etleri hiçbir biçimde zarar görmemektedir. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak siz değerli müşterilerimizi diş beyazlatma tedavisini son derece hassas bir biçimde yaparak herhangi bir acı çekmeden tamamlıyoruz.

Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ Uygulamasının süresi ne kadardır?

Diş beyazlatma tedavilerinde genelde ilk uygulamada sonuç alınmaktadır. Fakat diş görüntüsünde ideal bir görüntü yakalamak için diş beyazlatma tedavisinin uygulaması 10-14 gün kadar sürmesi gerekmektedir. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak dişlerinizi eskisinden daha beyaz olacak biçimde tedavi ediyoruz. Diş beyazlatma tedavisi yapıldıktan sonra hastaların yılda 1-2 kez pekiştirme tedavisi yapması gerekebilir. Pekiştirme tedavisi hastaların alışkanlığına ve ağız bakımından dolayı gerekebilir. Çünkü bazı hastalar ağız sağlığına ve dişlerini düzenli ve etkili olarak fırçalamadığı için belirli bir süre sonra dişlerde lekelenmeler oluşmaktadır.

Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak diş beyazlatma tedavilerinin başarılı olmasında kullanılan ilacın kalitesi ve içeriğinin önemli olduğunu ifade ediyoruz. Diş beyazlatma tedavisinin başarısında diğer önemli nokta ise diş hekiminin deneyimli olması ve ilacın kullanma biçimidir. Biz Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak diş beyazlatma tedavilerinde en kaliteli ilacı en uygun biçimde uygulamaktayız. Ayrıca diş beyazlatma tedavilerinden sonra eğer gerekirse yılda 1-2 kez pekiştirme tedavileri de yapmaktayız. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ yöntemleri diş beyazlatma da kullanılan farklı yöntemler bulunmaktadır. bu yöntemler beyazlatılacak dişin yapısına göre farklılık göstermektedir. Bu yöntemler; Kimyasal Diş Beyazlatma, Fototermal Diş Beyazlatma ve Fotokimyasal Diş Beyazlatmadır.

Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ Kimyasal Diş Beyazlatma

Bu yöntemde dişleri beyazlatmak için diş beyazlatıcı jel ve her hastaya özel olarak yapılan diş kalıpları kullanılmaktadır. Kimyasal diş beyazlatma tekniği hastanın diş minesine az da olsa zarar verme ihtimali bulunmaktadır. Kimyasal diş beyazlatma yönteminde kullanılan kimyasallar kesinlikle deneyimli bir diş hekiminin kontrolünde uygulanmalıdır. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak tedaviye gelen hastaları kimyasal diş beyazlatmamın olumlu ve olumsuz özellikleri hakkında bilgilendirdikten sonra tedaviyi deneyimli bir diş hekimlerimiz kontrolünde uygulamaktayız.

Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ Fototermal Diş Beyazlatma

Fototermal diş beyazlatma yönteminde de bir miktar özel jel kullanılmaktadır. Fakat kimyasal diş beyazlatmadan farkı yüksek enerjiye sahip bir ışık demeti yardımıyla uygulanmaktadır. Hastaya uygulanacak ışık LED ya da lazerden oluşmaktadır. Bu yöntemde deneyimli bir diş hekimi tarafından uygulanmalıdır. Çünkü olumsuz etkileri olabilmektedir. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak tedaviye gelen hastaları fototermal diş beyazlatmamın olumlu ve olumsuz özellikleri hakkında bilgilendirdikten sonra tedaviyi deneyimli bir diş hekimlerimiz kontrolünde uygulamaktayız. Bu tedavi de lazer ışınları uygulanmaktadır.

Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ Fotokimyasal Diş Beyazlatma

Foto kimyasal diş beyazlatma da ise beyazlatma jeli UV-lamba (mavi ışık) ya da bir KTP lazeri (yeşil ışık) kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntem diğerlerinden farklı olarak ışık kaynağının farklı olmasıdır. Bu yöntem diğer yöntemlerden daha çok dişleri beyazlatmaktadır. Bu yöntemde KTP lazeri kullanıldığı diş etleri beyazlatma jelinin sızıntılarına karşı korunmalıdır. KTP lazerini kullanılırken yanma ihtimali bulunmamaktadır. Bu lazer ile yapılan beyazlatmalar ile ilgili birçok araştırma yapılmıştır. bu araştırmalara göre bu yöntem diş minesine herhangi bir yan etkisinin olmadığıdır. Bu yöntem sonrasında dişlerinize florid uygulaması yaparak diş minelerini güçlendirmekte ve diş çürümeleri önlenmektedir.

Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak beyazlatılan dişler ne kadar süre beyaz kalır?

Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak diş beyazlatma yöntemlerini etkin bir biçimde kullanmaktayız. Kullandığımız yöntemlerle dişler genelde birkaç yıl beyaz kalmaktadır. Fakat beyazlatma tedavisi uygulanan dişlerin ne kadar beyaz kalacağı kişiden kişiye göre değişmektedir. Bireyin yeme-içme alışkanlıkları, sigara ve diş fırçalama gibi alışkanlıklarına göre değişebilmektedir. Bu alışkanlıklar bireyin dişlerinin beyaz kalması süresini etkilemektedir. Ayrıca dişlerin beyazlama oranı da kişiden kişiye göre değişmektedir. Dişlerin beyazlatma işlemi olmadan önceki diş tonuna göre değişmektedir. Bu nedenlerden dolayı Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak diş beyazlatma tedavisine başlamadan önce diş hekiminizle ile beklentilerinizi konuşmadığını gerektiğini ifade ediyoruz. Diş beyazlatma tedavisi genel diş hekimlikleri tarafından uygulanmak birlikte aslında Estetik/Kozmetik Diş hekimliği alanına girmektedir.  İnsanlar dişlerinin beyaz olması ve bu beyaz dişlerle yapılan gülümsemeleri çok önemsemektedir. Kişinin dişleri genelde yaşlanmasıyla koyulaşmaktadır. Kişilerin dişlerinin renginin zamanla koyulaşması dişlerin mineral yapısında meydana gelen değişimlerden kaynaklanmaktadır. Biz de Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak siz değerli müşterilerimizin daha iyi bir gülüşe sahip olmanız için diş beyazlatma tedavisini deneyimli diş hekimlerimiz tarafından uygulamaktayız. Yeşilbayır Dis Beyazlatma​ olarak sizin istediniz biçimde dişlerinizi beyazlatmakta ve sağlığınıza önem vermekteyiz.Sağlık Bakanlığı

Sıkça Sorulan Sorular

Diş beyazlatma ücreti ne kadar?

Diş beyazlatma ücretleri hangi tür beyazlatma işleminin uygulanacağına göre değişmekltedir. ancak diş beyazlatma fiyatları genel olarak 600-200 .TL arasıda değişkenlik göstermektedir. 

Diş Beyazlatma işlemi kimlere uygulanabilir?

Diş beyazlatma işlemi herkese uygulanabilir. Fakat diş beyazlatma tedavisi bazı durumlarda etkili ya da başarılı sonuçlar vermeyebilir. Diş yapısının beyazlatmaya uygun olup olmamasına diş hekiminiz karar vermektedir. Yesilbayir Vega-dent olarak diş beyazlatma işlemini başarılı bir biçimde uyguluyoruz.

Dis Beyazlatma Uygulamasının süresi ne kadardır?

Diş beyazlatma tedavisinin uygulaması 10-14 gün kadar sürmektedir. Yesilbayir Vega-dent Dis Beyazlatma olarak dişlerinizi eskisinden daha beyaz olacak biçimde tedavi ediyoruz.

Diş Beyazlatma tedavisi zor mudur?

Yesilbayir Vega-dent olarak diş tedavisi alanında ki teknolojik gelişmeleri en yakından takip etmek diş beyazlatma tedavisinde hiçbir acı olmadan yapmaktayız. Diş beyazlatma tedavileri, diş hekimlerinin gözetimleri çerçevesinde yapıldığı taktirde güvenli ve etkin olmaktadır.

Harita

Yol Tarifi Al
Etiketler

#Yeşilbayır Dis Beyazlatma

#MamakYeşilbayır Dis Beyazlatma

İletişim Formu
Vega Dent Diş Polikliniği Vega Dent Diş Polikliniği
(0312) 373 13 14